7/24 ÜRÜNLERİMİZ VE SİPARİŞLERİNİZ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ WHATSAPP: 0274 233 03 04
0

Kendin Bas Nedir?

KendinBas serigrafi baskı seti Türkiye'de ilk, eğlence amaçlı, gelir sağlama amaçlı kullanım için çok uygun bir baskı yöntemi olan serigrafi baskıyı sizlere taşıyor.

 

1. Boyanın Kalıba Dökülmesi

KendinBas Serigrafi Seti'nde boyalar hazır karışım halinde gelir. Baskı yapacağınız yüzeye karar verip eleğinizi yerleştirdikten sonra boyayı görselin üst ve ya alt kısmına bir şerit halinde dökünüz. Şimdi baskı yapmaya hazırsınız.

 

2. Baskı

Kumaş yüzeylere yapılacak baskılarda elek doğrudan kumaş yüzeyin üzerine oturtulur. Elekdeki görselin üst kısmına dökülen boya ragle yardımıyla ortalama bir güç uygulayarak çekilir. Eleği kaldırdırdığınızda görselin kumaşa geçtiğini göreceksiniz.

 

3. Baskı Sonucu

Başarılı bir serigrafi baskı sonucunda serigrafi baskı kalıbınız üzerinde görünen boş alandaki desen tamamen baskı yüzeyine aktarılmış olur.

 

4. Kalıp Temizliği

Serigrafi eleğinin birden fazla kullanımı ve eleklerin sahip olduğu gözenek yapısının tıkanmaması için baskıdan hemen sonra temizlenmesi gerekir. Boya ilk etapta su ile temizlenir, bu temizlik için sulandırılmış bir sünger ve ya bir bez kullanabilirsiniz. Su ile çıkaramadığınız kalıpta uzun süre kalmış boyaları "kalıp açıcı" ve "kadife bez" yardımı ile çıkarabilirsiniz. Bunun için kalıp açıcıyı set içinden çıkan kadife beze ve ya kalıbın üzerine bir miktar uygulamanız ve silmeniz yeterlidir.

 

5. Boyanın Sabitlenmesi

Kumaş yüzeylere yapılan uygulamalarda boyanın orta derecede ısıtılmış bir ütüyle sabitlenmesi gerekir. Bunun için baskı yapılan yüzeyin üzerine A4 kağıt ve ya benzeri bir ara yüzey yerleştirilir ve ortalama 5dk boyunca ütülenir. Boyanın ütüleme esnasında kumaşın diğer yüzeyine geçmesini engellemek için kumaşın altına bir karton daha yerleştirilebilir. Diğer yüzeyler için kullanılan boyaya göre kurutma şekilleri farklılık göstermektedir.

Serigrafi Baskı ile dilediğiniz yüzeye kolay ve net bir şekilde istediğiniz deseni basabilirsiniz... T-shirtlerinize, çantalarınıza, duvarlarınıza ve aklınıza gelecebilecek bir çok malzemenin üzerine baskı yapabilirsiniz...

Detaylı Uygulama Videosu, Kolay serigrafi baskının her aşamasını detaylı bir şekilde bu videoda bulabilirsiniz, iyi baskılar....

Ödeme Yöntemleri
WhatsApp Destek Hattı
Ana Sayfa
İndirimler
Hesabım
0
Sepet
Kendin Bas